Není spoření jako spoření

Je všeobecně známo, že žijeme v době, která pro nás může znamenat leccos, ale zaručeně nic dobrého. Všechno se kolem nás hroutí, všude jsou problémy, jichž je tolik, že bychom si je tu jen stěží dokázali všechny vyjmenovat, a není vidět ani záblesk světla na konci pověstného tunelu. A protože nikdo z nás neví, co mu budoucnost přinese, měl by si pořídit alespoň nějaké rezervy, dokud tak má z čeho učinit. Protože může být a zjevně také bude hůř.

placka na červeném podkladu

Kdo má příjmy, měl by si alespoň jejich malou část odkládat na později. A ten, kdo už peníze našetřené má, by měl maximálně usilovat o to, aby mu tyto neztrácely zbytečně svoji reálnou hodnotu. Což není žádná banalita – jak se můžeme hravě přesvědčit při pohledu na cenovky v obchodech nebo na ceníky provázející nejrůznější služby, je tu stále dráž a dráž, to znamená, že peníze znamenají čím dál méně. A tento pokles neustává.
Ten, kdo nechce být tímto trendem poškozován, by tak měl co nejefektivněji investovat. Měl by si najít něco, do čeho by své peníze vložil a tím zajistil, že bude mít zachovánu jejich hodnotu i v budoucnu.

zlaté cihličky

Ovšem skutečností je, že dnes existuje jenom jediný typ investování, který se zaručeně vyplatí. A tím je investování do zlata. Výkup zlata je tím jediným, co dnes zaručuje každému, že peníze, jež do tohoto drahého kovu uložil, nepozbydou své skutečné hodnoty. Jsou tu sice i naoko výhodné možnosti investování do nějakých těch cenných papírů či fondů, ale tyto jsou u lukrativnějších nabídek provázeny rizikem, že se namísto zisku nakonec prodělá. A v krizových dobách jako je ta naše je ztráty daleko pravděpodobnější než zisk.
Zatímco zlato je jistota. Kdo si ho pořídí, ten za něj dostane vždy tutéž penězi vyjádřenou hodnotu. Čím je měna bezcennější, tím jí, lze dostat za zlato víc. A tím se dá zajistit, aby člověk o své úspory nepřišel. Tím a ničím jiným.

Není spoření jako spoření